Guangdong Henvcon Electric Power Technology CO., LTD.

“Активан живот у незаустављивом кретању”

Запис Хенвцонове друге интерне кошаркашке пријатељске утакмице

Здравствено тело је гаранција доброг посла, а живот је у покрету.У циљу побољшања физичког квалитета запослених и јачања унутрашњег јединства и сарадње међу различитим одељењима, Хенвцон је 15. априла у 18 часова одржао другу кошаркашку утакмицу пријатељства ове 2022. године на кошаркашком терену компаније. Представници сваког радног сектора су пратили игру и навијање за играче на терену.

Две стране игре су били црвени тим (инжењерско одељење) на челу са Лиу Јонгом и плави тим (чланови других одељења компаније) са капитеном Ли Ју.Главни инжењер Ли Ви је и даље био одговоран за надзор на лицу места, док је Кин Мангаи био судија.Посебно је административно одељење било високо цењено због организације такмичења и снажне подршке.

Утакмица је била подељена у четири дела, од којих је свака трајала по 10 минута.Звиждуком је званично почело такмичење.За разлику од претходне, прву лопту на овој утакмици освојио је црвени тим.Прецизан нашминкани ударац погодио је кош и освојио 2 поена, због чега је публика аплаудирала један за другим.Плавом тиму се данас придружио нови играч, тако да сарадња није била баш вешта и дуго нису осећали осећај шута, промашивши много поена.На почетку им је скор заостајао, били су и у пасивном стању.На срећу, Лиу Менг је касније открио тај осећај.Направио је неколико лепих далекометних шутева са 3 поена узастопно, што је помогло плавом тиму да сустигне резултат и једногласно навијало публике за „браво“.Црвени су играли у добром ритму, али се ситуација променила, постепено су их престизали.Резултат у првој четвртини био је 18:20 (црвени против плавих).

У другој и трећој четвртини такмичарске околности су биле дивне.Олуја младости и кул вештине црвеног тима су биле блиставо присуство на терену.Прецизном и генијалном сарадњом погодили су мали врхунац 16:8 и поново повели;док је плаветнило поново поремећено.Њихов пас је или опљачкан или сувише тешко изнуђени да изађу ван терена.Поред тога, и њихови скокови су били мањи од црвеног тима, а њихов проценат победе у шуту је био низак, па је резултат био у заостатку.Али од тада, обе стране су флуктуирале, јуриле једна другу, наизменично су расле, а резултатска разлика је била веома мала.

а

Играчи су тежили повратку

б

Члан црвеног тима Лиу Ионгцхенг погодио је далеко са 3 поена

У последњој четвртини, четвртој, у циљу победе, играчи обе стране су ипак задржали пуну борбеност, а њихова скакачка фигура била је посебно живахна у ноћи.Нови играчи плавог тима су се дигли и добро одрадили скок, одбрану и заштиту лопте, што је допринело и шуту.Шутови из близине и шутеви из даљине су често били успешни.На средини резултат је био 64-60, а плави су имали два гола предности.Црвени није желео да буде надмашен.Тада су заиста погодили два гола и изједначили резултат.И публика је уживала гледајући нервозну и дивну сцену.Мали навијачи су гласно узвикивали да навијају за омиљени тим.Време је дошло до последњих 20 секунди.У овом тренутку, црвени тим је био још два бода предности.Код 76:74 плави су направили паузу и договорили тактику.Црвени тим је био решен да одбрани последњу лопту, тројку плавог тима.Блуер је обратио сву пажњу на последњи ударац.Као резултат тога, кошаркашка лопта је промашила мрежу и црвени тим је победио.

Игра има победнике и губитнике, али без обзира ко губи или победи, коначни победник је публика.Надамо се да ће кроз јединство и сарадњу показану у игри, играчи научити да разумеју снагу тима, поштују своје противнике и освоје пријатељство Радујмо се доласку следећег пријатељског меча!